Chcemy od najmłodszych lat kształtować u dzieci przyzwyczajenia i nawyki ekologiczne, wpajać im zasady ochrony środowiska, uczyć sposobów na oszczędzanie wody i energii w życiu codziennym. Wiedza ekologiczna w przedszkolu Bajlandia jest przekazywana dzieciom  w trakcie codziennych zabaw i czynności np. w trakcie spacerów, mycia rączek i zębów czy korzystania z toalety.

Dzięki edukacji ekologicznej w Bajlandii dzieci dowiedzą się między innymi tego, że lasy to miejsce nie tylko do odpoczynku i uprawiania wędrówek, ale też wielkie cykle żywieniowe.  Mało sympatyczny pająk jest potrzebny w przyrodzie. Przerwanie jednej maleńkiej nici łączącej wszystkie żywe istoty krzywdzi nas ludzi. Uczymy je także, że zdrowy styl życia to nie tylko sprawność fizyczna, odpowiednie odżywianie, ale również związana z tym dbałość o jakość powietrza i wody. Uświadamiamy je , że my ludzie, jako jeden z gatunków żyjących na Ziemi, zagrażając życiu innych zagrażamy samym sobie.

Mamy nadzieję, że pomożemy dzieciom dokonywać właściwych wyborów, aby wiedziały w jakich warunkach chcą żyć. Aby już teraz potrafiły podejmować stosowne działania i aby kiedyś mogły powiedzieć, ze zostawiają swoim dzieciom ten świat nieco lepszym od tego, który zostawili  im ich rodzice.