W Bajlandii będziemy próbowali wszystkimi siłami zmieniać niezdrowe nawyki żywieniowe naszych dzieci . Przyzwyczajać je do smaku posiłków przygotowanych na bazie tzw. zdrowych, mało przetworzonych produktów.

W tym celu zamierzamy konsekwentnie starać się zastępować:

• przesłodzone serki i desery  naturalnymi, białymi serami słodzonymi miodem i konfiturami,
  • batoniki, czekoladki oraz inne słodycze jak największą ilością warzyw i owoców takich jak: marchewka, jabłka, banany, brzoskwinie, winogrona,
  • słodkie napoje herbatkami i lemoniadą "własnej produkcji",
  • węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym np. pieczywo białe (tostowe), rozgotowane makarony zdecydowanie zdrowszymi tj. ciemnym pieczywem, kaszami i makaronami razowymi .

Dobrą zabawą dla naszych wychowanków jest samodzilne przygotowywanie niektorych podwieczorków, pieczenie ciast i chleba, robienie sałatek itp.