"Alicja w krainie wagarów" bajka edukacyjna 12.06.2013r. Ożarów

"Alicja w krainie wagarów" to bajka z pogranicza snu i jawy, podczas której dzieci włączane są w przedstawienie, mogą zadawać pytania, odpowiadają na nie, nie nudzą się, są zachęcane do myślenia i poruszania wyobraźni. Tytułowa Alicja, za namową nadpobudliwego królika postanawia odwiedzić krainę wagarów i tam dowiaduje się, czego nie powinna robić. Aktorzy zachęcają dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, przestrzegają dzieci przed negatywnymi skutkami nadużywania komputera i przesiadywania przed telewizorem. Pokazują dzieciom, co robić, żeby się nie nudzić. Zachęcają do kreatywności, pomysłowości i wspólnej zabawy. Dzieci były bardzo zaciekawione grą aktorów, chętnie włączały się w przebieg treści bajki i na pewno się nie nudziły!!!