"Nie zaśmiecajmy naszej planety" 21.05.2013r. Ożarów

W ramach realizacji Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" 21 maja 2013 r dzieci brały udział w zajęciach na temat dbania o naszą planetę. Podczas zajęć dzieci zapełniały Skrzynię Skarbów, w której powinny znaleźć się eksponaty, świadczące o tym, jak możemy pomagać naszej planecie. Nauczycielka pokazała obrazy pięknych miejsc na ziemi: góry, morza, lasy, miejsca z Puszczy Kampinoskiej, które dzieci rozpoznały ponieważ niedawno były tam na wycieczce. Dzieci narysowały plakaty, z których wynika, że kochają przyrodę i dbają o nią. Później nauczyły się słów i melodii piosenki "Dzieci i śmieci" z elementami naśladowania tekstu.  Ta piosenka jest o wszystkich przedszkolakach, dzieci wiedzą, że nie wolno śmiecić - przecież dużo przyjemniej bawić się na polanie pełnej kwiatów i motyli niż papierków i butelek. Do Skrzyni Skarbów schowały kolorowy worek na śmieci. Nauczycielka opowiedziała i przypomniała dzieciom o konieczności segregacji śmieci, o kolorowych pojemnikach na różnego rodzaju śmieci i zachęciła dzieci do przekazania tej wiedzy rodzicom.

Dzieci chętnie wzięły udział w zabawie  o zwierzętach, które żyją wśród ludzi i są pod ochorną. Zabawa "W lesie" zachęciła je do zebrania wiadomości o zwierzątkach, które żyją w lesie, do naśladowania ruchem i głosem ich zachowania, a do Skrzyni Skarbów zawędrowały zdjęcia zwierząt, które dzieci poznały podczas zabawy. Ostatnim elementem zajęć była rozmowa o konieczności oszczędzania wody, której do życia potrzebują rośliny, zwierzęta i ludzie. Tym razem do Skrzyni Skarbów trafia znaczek, przedstawiający wodę.

Na zakończenie dzieci powtarzając za nauczycielem, złożyły zobowiązanie: Jestem Kubusiowym Przyjacielem Natury. Dbam o naszą Planetę"