PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Ale ziółko 18.10.2011r. Ożarów

Zaraz po obiedzie zaczęły się przygotowania. Ciocie w tajemnicy przed dziećmi ustawiały dekorację i ćwiczyły role.
Gdy wreszcie wybiła godz. 17.00 a widownia była wypełniona po brzegi, aktorzy wyszli na scenę, żeby przedstawić wszystkim zgromadzonym krótką historyjkę pt. „ O Łakomczuchu Wielkim i Zielnej Wróżce.”
Jakież było zdziwienie naszych milusińskich, ich ciocie przecież nie wyglądały tak, jak co dzień. Śmiechu było, co niemiara. Na koniec wszyscy razem z Wielkim Kucharzem układali jadłospis złożony wyłącznie ze zdrowych potraw.
Następnie wszyscy rozeszli się po całym przedszkolu. Każdy z ciekawością wykonywał zadania czekające na nich w salach, które tego dnia zostały zamienione w tajemnicze komnaty.
Sala Kangurków była Komnatą Zdrowego Ziółka, gdzie odbywało się rodzinne sadzenie ziół. W sali Tygrysków roznosiły się piękne zapachy, gdyż była tam Komnata Zapachowa, w której rodzic wraz z dzieckiem mógł uszyć woreczek a następnie dziecko napełniało go własną kompozycją zapachową.
W Sali Misiów w Komnacie Ziołowej Apteki, każdy mógł pochwalić się swoim talentem, układając rymowanki o ziołach.
Natomiast w Sali Pszczółek w Komnacie Ziołowej, można było poznać zioła po zapachu a potem z zasłoniętymi oczami sprawdzić, czy zjadamy kanapkę z tym samym ziołem ( masełkiem ziołowym). Można było również dopasować świeże zioła do suszonych, oraz spróbować różnych ziołowych herbatek jak np. świetlik czy żurawina.