Andrzejki w przedszkolu 30.11.2012r Ożarów

W czwartek, 29 listopada, dzieci razem z rodzicami i przebranymi za cyganki - wróżbiarki nauczycielkami bawiły się w andrzejkowe wróżenie. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę, zatańczyły parami taniec "Dwóm tańczyć się zachciało" a ciocia Ewa przypomniała wszystkim andrzejkowe przysłowia. Na pięknie, nastrojowo udekorowanej sali ustawione były stanowiska z wróżbami. Można było dowiedzieć się podczas zabawy  jak na imię będzie miała przyszła żona lub mąż, kim się będzie w przyszłości, a z lanego przez klucz wosku można było wywróżyć co nas czeka w przyszłości. Dzieci były zaciekawione, rodzice  z uśmiechem dowiadywali się, jakie imię będzie miała przyszła synowa lub zięć:)). Spotkanie wprowadziło wszystkich w radosny nastrój a rodzice mieli możliwość obserwować swoje dzieci, jak radzą sobie we wspólnej zabawie z innymi dziećmi.

Wróżby andrzejkowe to oczywiście tylko wesoła zabawa i świeckie tradycje więc na wszystkie trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo  przecież nie one będą decydować o tym, co nas w życiu spotka.

Dziękujemy wszystkim za wspólną andrzejkową zabawę:))