Bajki Polskie - wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Warszawie - 9.06.2017r Ożarów

Najstarsze przedszkolaki wybrały się 9 czerwca na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Podczas zwiedzania Muzeum zobaczyliśmy wystawę "Porządek rzeczy" autorstwa Piotra B. Szackiego. Wystawa opowiada o życiu w dawnej Polsce, podzielona jest na działy, z których najciekawsze to: meble, rybołówstwo, hodowla zwierząt, pszczelarstwo, transport. Dzieciom bardzo podobała się łódź wydrążona w pniu drzewa, wędki i różne przedmioty codziennego użytku. Później dzieci słuchały bajek opowiadanych przez naszą przewodniczkę: o Janosiku, Arce Noego, Nieposłusznym bocianie, Smoku Wawelskim i o czarodziejskim kwiecie paproci. . Na zakończenie dzieci wykonały metodą orgiami sylwetki smoka wawelskiego, które przywieźliśmy do przedszkola. Po wyjściu z Muzeum poszliśmy na Plac Piłsudskiego i przed Grób Nieznanego Żołnierza. Dzieci dowiedziały się o tym miejscu wielu ciekawych historycznych informacji.