PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Dyniowe rewolucje - Święto Dyni w Bajlandii. Wycieczka do Dyniolandu 28-31.10.2013 Białołęka

Ostatni tydzień października w naszym przedszkolu to dyniowe rewolucje. Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Tym razem nasi podopieczni poznali walory smakowe i zdrowotne tego pysznego warzywa.  Przygotowały dyniowe ciasto i oraz dyniowe lampiony. Ponadto udaliśmy się na wycieczkę do DYNIOLANDU - pomarańczowej krainy tysiąca dyń, znajdującą sie na Farmie Kampinos. Podczas wycieczki dzieci będą miały okazje uczestniczyć w interaktywnym  wykładzie o dyni, jej historii, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym oraz wielu innych ciekawostkach, prowadzony przez Pana Dynię. Następnie udaliśmy  się na spacer po polu dyniowym. Nie zabrakło również zabaw w słomianym labiryncie, oraz karmienia zwierząt – kóz i królików.