Dzień Chłopaka - Spotkanie z Policjantem i Strażą Miejską - 30.09.2014r. Ożarów

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W naszym przedszkolu wszyscy chlopcy przez cały dzień świętowali, dziewczynki złożyły im życzenia a ciocie zorganizowały wiele ciekawych zabaw i niespodzianek. Jedną z nich była wizyta policjantów i strażników miejskich. Zaproszeni oni zostali przez nauczycielki  przedszkola. W ramach realizacji tematu tygodniowego "Bezpieczny przedszkolak" nasi goście opowiedzieli  o swojej pracy, przypomnieli dzieciom zasady zachowania się na ulicy podczas spaceru oraz wycieczki. Opisali swoje umundurowanie a nawet pozwolili chętnym dzieciom przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę, pokazali również kajdanki i inne atrybuty umundurowania. Dzieci były zachwycone, w skupieniu i w ciszy słuchaly o czym opowiadali Strażnicy Miejscy i Pan Policjant, na koniec spotkania nasi Goście pokazali dzieciom radiowóz policyjny i pozwolili obejrzeć go w środku, włączyli sygnał alarmowy oraz mówili do dzieci przez dyktafon.