Dzień Pieczonego Ziemniaka 8.10.2013r. Ożarów

8 października dzieci z grup Misie i Tygryski wyjechały na pole ziemniaków. Zaprosili nas  Rodzice Majki, którzy właśnie zakończyli wykopki. Wszystkie dzieci były odpowiednio ubrane. Miały kalosze, rękawiczki i wiaderka lub koszyczki do zbierania ziemniaków. Autokarem sprzed przedszkola wyruszyła dobrze przygotowana ekipa. Na polu dzieci zobaczyły traktor i kombajn do ziemniaków, Tata Majki pokazał nam jak się wykpuje, zbiera  ziemniaki, Dzieci z ciekawością przyglądały się jak ziemniaki zostały wysypane do przyczepy. Chętne dzieci mogły wejśc do traktora i na kombajn a ciocia Małgosia robiła piękne zdjęcia. Wielką atrakcją było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, a w żarze ogniska piekły się ziemniaki. Wszyscy chętnie usiedli i po pracy zjedli posiłek: kiełbaski z bułką, ogórki kwaszone, herbatę, pieczone ziemniaki, napoje. Wesołe zabawy na polu ziemniaczanym zostaną na pewno na długo w pamięci przedszkolaków.