Dzień Polskiej Niezapominajki Białołęka

Nie wszyscy wiedzą o tym, że 15 maja to Dzień Polskiej Niezapominajki. Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, a kwiatowym symbolem Polski jest skromny kwiat – niezapominajka. Dzień Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy. W tym roku nasz przedszkolaki również przyłączyły się do świętowania. Z tej okazji przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim, rozwiązywały zagadki przyrodnicze oraz poszukiwały pięknych niezapominajek w naszym ogrodzie. Nie zabrakło również wspólnego recytowania wierszyków o tym skromnym kwiatuszku, oraz wykonania ciekawych prac plastycznych.