Dzień Ziemi w Bajlandii Białołęka

Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dbać o zwierzaki, dokarmiać ptaki, drzewa szanować, prądu nie marnować nigdy nie śmiecić – taką przysięgę w dniu Światowego Dnia Ziemi składały przedszkolaki z Bajlandii. Jak co roku, 22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Ziemi? Nasze świętowanie rozpoczęliśmy konkurencją na segregowanie śmieci, następnie każda grupa miała za zadanie odnaleźć ukryte w ogrodzie papierowe kwiatki z zagadkami o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło zabaw ruchowych takich jak: skoki z butelką, tunel. Dzieci miały również okazję wykleić szablon naszej planety, oraz pomalować kredą napis DZIEN ZIEMI. Niewątpliwie ten dzień był dla nas nie tylko wspaniałą zabawą, ale również ważną „lekcją” – jak być strażnikiem przyrody.