PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Ekologiczny dzień ogórka 8.11.2017r. Ożarów

W ramach realizacji programu "Zdrowe odżywianie" w środę głównym bohaterem w naszym przedszkolu był ogórek. Dzieci ubrane były na zielono, przyniosły z domu ogórki, które później wykorzystane były do zajęć. Dzieci opowiadały o wyglądzie ogórka, jego kolorze, obierały go i kroiły aby następnie posmakować i określić ten smak. Nauczycielka opowiadała o wartościach odżywczych tego warzywa a także o sposobach jego przyrządzania do jedzenia. dzieci miały więc możliwość posmakowania ogórka świeżego, kiszonego, konserwowego, mizerii, ogórka małosolnego. Na koniec ze swoich ogórków przygotowały smaczną i zdrową sałatkę. Zielony dzień był wesoły i pouczający:))