I Bajlandzka Truskawkowa Olimpiada Sportowa 17.06.2016r. Ożarów

Za nami I Bajlandzka Truskawkowa Olimpiada Sportowa. Wszystkie przedszkolaki wyjechały dzisiaj do zaprzyjaźnionego przedszkola Bajlandia w Warszawie. Ciocie przygotowały Olimpiadę, w której wzięły udział wszystkie dzieci z obydwu przedszkoli. Olimpiada rozpoczęła się wniesieniem przez dzieci podczas hymnu olimpijskiego - znicza olimpijskiego i flagi olimpijskiej. Wszystkie dzieci zostały podzielone na cztery grupy, każda z drużyn miała inny kolor truskawek. Ciocia Ewa z warszawskiego przedszkola ustalała kolejność wykonywania konkurencji. Dzieci przechodziły na różne stanowiska sportowe: rzut do celu, skok w dal, kopanie piłki, bieg z przeszkodami, przeciąganie liny i quiz. Wszystkie dzieci świetnie dały sobie radę i na zakończenie otrzymały dyplomy, medale i słodki truskawkowy upominek. W przerwach dzieci mogły odpocząć, zjeść pyszne truskawowe ciasteczka, placek z truskawkami, napić się truskawkowej wody a na obiad ciocia Małgosia przygotowała kluseczki z truskawkami, serem i śmietaną. Po takim pełnym wrażeń dniu dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły do naszego przedszkola.