PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Jasełka w przedszkolu Białołęka

"Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła, co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”. Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim. Tradycyjnie i w tym roku bajlandzkie przedszkolaki przygotowały dla Państwa przedstawienie jasełkowe.

Najstarsza grupa – Papużki, pod okiem Pani Anity przygotowała przedstawienie pt. Cicha noc”. Dzieci wcieliły się w rolę tradycyjnych postaci z szopki – Króli, Maryi, Józefa i Pastuszków. Nie tylko wykazały się wspaniałą grą aktorską, ale również muzykalnością. Podczas przedstawienia mogliśmy usłyszeć takie kolędy jak: „Wśród no nocnej ciszy”, „Maleńka miłość”, czy pastorałkę „Gore gwiazdka, gore”

Nieco młodsi koledzy i koleżanki z grupy „Kangurki” i „Tygryski” przygotowały dla rodziców spektakl pt. Smaczna choinka” Wcielając się w role leśnych zwierzątek, kucharza, choinki i Pani Zimy wspólnymi siłami dekorowali choinkę, o której wszyscy zapomnieli. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenek „Na gałązce choinkowej”, „Ubierzemy dziś choinkę”, nie zabrakło tradycyjnych kolęd, „Gdy Śliczna Panna.”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Po złożeniu życzeń przez Panią dyrektor wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu, który suto zastawiony był tradycyjnymi wigilijnymi potrawami w wykonaniu rodziców jak i samych przedszkolaków.