Jesień w sadzie i ogrodzie Białołęka

Pani Jesień wiele darów w swoim koszu niesie. Jednymi z nich są dary, jakie otrzymujemy z sadu i ogrodu. Dlatego też, zgłębiając tematykę jesiennych zmian, jakie zachodzą w różnych środowiskach, przedszkolaki podczas wspólnych zabaw w ogrodzie oraz spacerów po okolicy miały okazje obserwować zmieniającą się przyrodę i w bezpośredni sposób zapoznały się z czynnościami wykonywanymi w jesienią w ogródku. Nawiązując do tematyki tygodnia grupa Gumisiów robiła porządki w naszym przedszkolnym ogródku: suszyła zioła tymianku, bazylii, majeranku. Muminki poznawały nazwy i wygląd drzew ( jarzębina, dąb, kasztanowiec). Smerfy przygotowały jesienne kompoty z gruszek. Dzieci z aznajamiały się z nazwami i wyglądem jesiennych warzyw i owoców. Wspólnie wybraliśmy się również do pobliskiego sklepu ogrodniczego. Ponadto w każdej sali w kącikach przyrodniczych zagościły piękne wrzosy oraz dynie. Dzieci stale wzbogacają swoje kąciki o nowe okazy kasztanów, żołędzi, czy owoców jarzębiny.