Jesienne kąciki przyrody 11.10.2012r. Ożarów

Jesień to piękna pora roku, bogata w kolory, babie lato ale także w zbiory owoców i warzyw. W naszym przedszkolu na każdej sali na dobre zagościły kąciki przyrody, w których zbieramy różne owoce z sadów i warzywa z ogródków domowych. Dzieci przynoszą je ze swoich ogrodów, a te, które nie mają swojego ogródka, szukają wraz z rodzicami owoców jesieni odwiedzając babcie i dziadków, ciocie i znajomych. Tak więc, oprócz wzbogacania przedszkolnego kącika przyrody, zacieśniają się więzy rodzinne:)). Dzisiaj dzieci zakładają swoje własne hodowle, w kącikach pojawią się samodzielnie ozodobione pojemniczki z ziarenkami fasoli. Każde z dzieci będzie obserwować, jak ich fasolki wypuszczają kiełki i korzonki, same będą je podlewały i dbały o nie.