PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Jesienne skarby Białołęka

W minionym tygodniu tematem przewodnim były jesienne dary. Dzieci poznawały wygląd jesiennych drzew, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, dowiedziały się dlaczego liście spadają z drzew i zmieniają swoje kolory. Poznawały kształt i fakture liści kasztanowca, jarzębiny, klonu i dębu. W salach powstały piękne jesienne kąciki, w których dzieci gromadziły kasztany, jesienne liście i żołędzie jakie udało im się zebrac w trakcie jesiennych spacerów z rodzicami. Wykorzystując zgromadzony materiał przyrodniczy : układaliśmy jesienne obrazki, segregowaliśmy  kasztany i żołędzie na zbiory, przeliczaliśmy doskonaląc swoje umiejętności matematyczne. Nie zabrakło ciekawych zabaw muzyczno-ruchowych, śpiewania piosenek o tematyce jesiennej. Wykonaliśmy  także ciekawe prace plastyczne - odbijaliśmy liście, nawlekaliśmy korale jarzębiny na nitke, tworzyliśmy jesienne bukiety.