Kroimy sałatkę jarzynową 7.11.2013r. Ożarów

Kolejne warsztaty kulinarne za nami. Dzieci z wielkim zapałem kroiły składniki na sałatkę jarzynową. Ciocia Gosia opowiedziała o wszystkich składnikach sałatki, dzieci nazywały warzywa, podawały poprawne nazwy wszystkich pozostałych składników, omawiały ich wygląd, kształt,  smak i zapach. Następnie  na talerzykach kroiły ugotowane wcześniej warzywa i mieszały je w dużej misce. Kiedy wszystko było już gotowe do sałatki został dodany majonez, sól i pieprz. Każde dziecko mogło spróbować wspólnie wykonanej  sałatki. A na podwieczorek w przedszkolu był sałatkowa uczta.