Królewicz z zaśmieconej doliny 15.10.2012r. Ożarów

15 października 2012 do naszego przedszkola w Ożarowie zawitali niecodzienni goście: Królewicz z zaśmieconej doliny i Ekologiczna Wróżka. Królewicz opowidał dzieciom o swoich kłopotach i smuteczkach, o tym, że jego dolina jest cała zaśmiecona i nikt nie wie, co z tymi śmieciami robić. Dlateo przyszedł do przedszkolaków prosic o pomoc, przypomniał też dzieciom, że we wrześniu pięknie sprzątali świat wokół swojego przedszkola. Królewicz prosił o pomoc w wykorzystaniu zebranych wcześniej i posegregowanych śmieci, opowiadał o recyklingu, o tym, że warto powtónie wykorzystywać smiei po to, aby świat wokó nas był piękniejszy i bardziej czysty. Dzieci podzielone na małe grupki zabrały się do pracy, miały wykonać ze śmieci ROBOTA, wykorzystując do tego celu kartony, sznurki, gazety, pudełka po napojach, tekturowe rolki. Robot wyszedł pięknie. Po wysłuchaniu Apelu Ekologicznej Wróżki dzieci otrzymały ekologiczne medale, złożyły przysięgę i zostały pasowane na Małych Ekologów. Na koniec odśpiewały Hymn Ekoludka, którego uczyły się już od września. Zajęcia były realizowane w ramach programu edukacyjnego "Żyj z przyrodą w zgodzie"

Ponadto nasze zdjęcia i opis zajęć zostały zgłoszone do konkursu ogłoszonego przez "BLiżej przedszkola" w ramach II edycji happeningu fotograficznego pod nazwą "14 października- Dzień bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska". Zdjęcia można obejrzeć na stronie :