Myjemy ząbki - bicie rekordu Guinnesa 30.09.2014r. Ożarów

30 września nasze przedszkole uczesniczyło w próbie ustanowienia Rekordu Guinnesa w największej liczbie osób szczotkujących jednocześnie zęby w różnych miejscach. Dzieci z naszego przedszkola o godzinie 10:00 wspólnie szczotkowały ząbki. Nauczycielki grup przypomniały dzieciom jak należy myć zęby, dlaczego jest to tak ważne. wyjaśniły co to jest próchnica i jak się tworzy, jak zwalczać bakterie powstałe w jamie ustanej.  W ramach ogolnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków dzieci zapoznały się z bohaterami Pastusiowej Krainy: z Milky, Lilly, Billy, Szczotkusiem oraz Barney'em. Dowiedziały się skąd się biorą zęby, poznały dokładnie budowę jamy ustnej oraz zapoznały się z prawidłowymi zasadami żywieniowymi.