PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

NA WYCIECZCE W MUZEUM TECHNIKI BYŁO SUPER ! Białołęka

Dzieci  z najstarszych grup  uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Techniki. Podczas lekcji muzealnej pt. „Zaczarowana pozytywka” Pan Przewodnik pokazał nam różne dawne instrumenty. Mieliśmy okazję zobaczyć z czego składa się szafa grająca, wysłuchać poleczki oraz Mazurka Dąbrowskiego granych na pozytywce. Dowiedzieliśmy się jak na pozytywce zapisana jest melodia, a także czym jest pudło rezonansowe. Ponadto zwiedziliśmy wybrane przez dzieci wystawy: oglądaliśmy dawne pojazdy: motocykle, samochody, samoloty, byliśmy na „kopalnianej” wystawie i poznaliśmy bliżej pracę górnika. Oglądaliśmy także stare prasy drukarskie i poznaliśmy trudne, nowe słowo: zecer, które dzieci do tej pory mylą z Zeusem ;)

To była ekscytująca i bardzo pouczająca wycieczka!