Nasi dzielni strażacy 31.10.2014 Ożarów

31 października w naszym przedszkolu gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim. Panowie strażacy opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, wytlumaczyli, jak należy zachować się w czasie pożaru, pod jaki numer telefonu należy dzwonić, jeżeli zauważy się ogień. Pokazali dzieciom kombinezon, jakiego używają w czasie akcji gaśniczej, wytłumaczyli także, dlaczego tylko w takim stroju mogą gasić pożary. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego, niektóre chętnie przymierzały kask i kurtkę. Na zakończenie spotkania strażacy pokazali, do czego służy wąż strażacki, polewając wodą z niego trawę w przedszkolnym ogrodzie.