Ogólnoolski Dzień Przedszkolaka 20.09.2014r. - 22.09.2014r. Ożarów

W sobotę, 20 września, już po raz drugi obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny i częściowo integracyjny.

W naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w poniedziałek 22 września 2014r.Dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka, dostały pierwsze w swoim życiu dyplomy i medale. Przy śpiewie, zabawie i śmiechu dzieci uczestniczyły w pokazie baniek mydlanych, formowały z baloników różne postacie zwierzątek. Pokaz ten był możliwy dzięki zaangażowaniu mamy Mai z grupy Kangurki.
Podwieczorek również będzie świąteczny, każde dziecko spróbuje pysznego ciasta, które na tę uroczystość upiekła mama Marcela z grupy Misie.