Opowieści o Afryce 19.11.2013r. Ożarów

W ramach współpracy z Biblioteką  Publiczną w Ożarowie Mazowieckim a także w ramach realizacji programu zdrowotnego w naszym przedszkolu, dzieci z grupy Misie i Tygryski odwiedziły bibliotekę. Zapoznały się z działem dla dzieci, obejrzały wystawę prac plastycznych  i  ekspozycje czasowe związane z książkami dla dzieci.

Głównym celem wycieczki był udział w  przedstawieniu lalkowym o Afryce, zwyczajach tam panujących, problemach związanych z klimatem. Dzieci dowiedziały się, jak żyją ich rówieśnicy w Afryce, poznały kilka słów w języku obowiązującym w jednym z plemion afrykańskich, wspólnie z aktorkami i prowadzonymi przez nie lalkami bawiły się przy muzyce.

Ponieważ wielkim problemem w krajach afrykańskich jest brak wody, dzieci utrwaliły sobie w czasie przedstawienia wiedzę o konieczności oszczędzania wody i dbałości o środowisko naturalne.