PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Otwarta sobota w Bajlandii Białołęka

W sobotę 18 kwietnia 2015 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców i dzieci, chętnych odwiedzić Bajlandię. Przygotowaliśmy różne propozycje zabaw: „magnetyczne” zadania” - labirynty, „pływające” kwiaty , muminkowy teatrzyk; zawody łódeczek na wodzie; kącik teatralny, gdzie każdy mógł się wcielić w wybraną postać i „stroić aktorskie miny” w lustrze, a w teatrzyku cieni rozpoznać znane postacie z Czerwonego Kapturka.  W kąciku plastycznym dzieci wykonywały „gniotki” do ćwiczenia rączek, przemyślne „patyczaki” i maski teatralne. W kąciku muzycznym próbowano swoich sił na różnych instrumentach, ale też czarowano przy pomocy glinianej dmuchawki - pohukiwanie sowy. Tańce z kolorowymi pomponami dostarczyły też wiele radości, a własnoręcznie wykonana grzechotka z „buteleczki - litereczki” będzie pamiątką po pobycie w naszym przedszkolu. Dzieci oczywiście również miały możliwość pobawić się zgodnie z własnymi potrzebami – śmiało prosiły o np. plastelinę czy „gotowały” przysmaki w kąciku kuchennym. Oczywiście nie zabrakło baniek mydlanych, za którymi przepadają nie tylko dzieci J.  Można też było posilić się pieczonym u nas chlebem z pachnącymi smakowymi masełkami i wykonanymi przez bajlandzkie przedszkolaki zbożowymi ciasteczkami.