Podróż dookoła świata 18.06.2013r. Ożarów

18 czerwca dzieci z naszego przedszkola odbyły niezapomnianą podróż dookoła świata. Podczas zajęć edukacyjnych obejrzały unikalne eksponaty z czterech kontynentów: Azji, Ameryki Półncnej, Afryki i Oceanii i 25 strojów plemiennych. Dzieci miały możliwość ubrać się w stroje, dotykały eksponatów, tańczyły w rytm muzyki z danego kontynentu.  Poznały historię kraju, z ktorego pochodzi strój, zwyczaje tam panujące, dowiedziały się różnych ciekawostek o zwierzętach żyjących np. na Wyspach Galapagos, Wyspie Wielkanocnej. Prowadzący spotkanie to podróżnik, który w swoich podróżach spotykał się z Elżbietą Dzikowską, znaną w Polsce podróżniczką, Beatą Tyszkiewicz i Joanną Szczepkowską znanymi polskim aktorkami. Piekne kolorowe stroje zachwyciły dzieci a ciekawe opowieści napewno zostaną na długo w pamięci wszystkich.