PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Pracownia krawiecka 02.11.2011r. Ożarów

Przy okazji omawiania tematu pt. Jest chłodno - ubieramy się cieplej, mieliśmy okazję poznać zawód krawcowej. W związku z tym specjalnie na tę okazję zaprosiliśmy ciocię Agnieszkę, która oprócz wielu innych talentów, także szyje. Sala Kangurków zamieniła się w pracownie krawiecką, w której Ciocia opowiedziała i pokazała dzieciom, krok po kroku, jak powstają ubrania, z czego składa się maszyna do szycia, oraz zademonstrowała różne sposoby łączenia materiałów, fastryg, ściegów i haftów. Uszyła nam także małe woreczki, które potem dzieci przekręcały na prawą stronę, wypełniały watą i w ten sposób powstały poduszeczki na igły dla mamy.