Program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę" grudzień 2012 Ożarów

Od 3 grudnia 2012r rozpoczęliśmy w przedszkolu realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mamo, Tato = wolę wodę". Głównym celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka. We wszystkich grupach są prowadzone zajęcia zgodnie z zaleconymi przez twórców programu scenariuszami. Dzieci poznają znaczenie wody dla ludzi, dowiadują się skąd pochodzi, jakie jest jej zastosowanie w życiu codziennym, co to znaczy " zdrowy tryb życia" i dlaczego trzeba oszczędzać wodę.  Planowane efekty realizacji programu to: kształtowanie nawyku picia wody, doskonalenie nawyku zdrowego odżywiania  oraz aktywnego tryby życia a także wzmocnienie więzi w grupie.

Dzieci brały już udział w pierwszym z trzech obowiązkowych zajęć, którego tematem jest "Wolę wodę, bo daje życie". Poznały postać Zdrojka, bawiły się w zabawy "Żabki do stawu", "Slalom - rzeczka", "Ptaszkom chce się pić", "Skaczemy po kałużach". Wykonały doświadczenie z wodą, piaskiem i gliną, dowiadując się,  że piasek przepuszcza wodę a glina nie. Po zabawie rytmiczno - muzycznej "Gdzie mieszka woda" wykonały pracę plastyczną na temat "Gdzie w przyrodzie jest woda?" i "Woda a życie człowieka", "Woda a rośliny" i "Woda a zwierzęta". Przed nami drugie zajęcie w oparciu o scenariusz "Wolę wodę, bo daje siłę i zdrowie".