Projekt "W kąciku przyrody" 31.03.2014 -4.04.2014 Ożarów

W poniedziałek w grupie czterolatków - Misie - rozpoczęła się realizacja projektu "W kąciku przyrody". Dzieci poznają sposoby prowadzenia hodowli roślin. sieją nasionka warzyw, sadzą cebulki, korzenie pietruszki. Do kącika przyrody wędrują słoiczki, w których na gazie zamoczonej w wodzie znajdują się nasiona fasoli i małe cebulki. Innym sposobem prowadzenia hodowli jest wysiweanie nasion do ziemi. Każde dziecko wykorzystało do tego celu przyniesiony wcześniej pojemnik, dzieci same nasypywały ziemię, wysiewały nasionka, sadziły pietruszkę i cebulę, podlewały wodą. Codziennie prowadzą obsrewację swoich hodowli i zapisują to - za pomocą obrazków - w dzienniczku przyrody.