Projekt "Właściwości wody" Ożarów

W styczniu rozpoczęliśmy kolejne zajęcia metodą projektu pt. „Woda i jej właściwości”. Pierwszym punktem projektu było wyjście na przedszkolny plac zabaw w poszukiwaniu oznak zimy. Dzieci znalazły zamarznięty śnieg oraz kałuże, które zamienione były w tafle lodu. Postanowiliśmy przynieść kawałki lodu, aby poddać je obserwacji. Sprawdziliśmy w jakiej wodzie: ciepłej czy zimnej lód szybciej się roztapia oraz jakie posiada właściwości? Z przeprowadzonych doświadczeń dowiedzieliśmy się co stanie się z lodem, jeśli przyniesiemy go do przedszkola?, co rozpuszcza lód? co zmienia wodę w lód?

W ciągu kolejnych dni stycznia „zamienimy się” w Małych Odkrywców – poeksperymentujemy z wodą. Dowiemy się co możemy rozpuścić w wodzie, co pływa a co tonie? Co się dzieje z wodą podczas gotowania? A także skąd się biorą bąbelki w wodzie?