PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Projekt edukacyjny "MASKA" 24- 28.03.2014 Białołęka

Pod koniec marca najstarsza grupa naszych przedszkolaków podjęła się realizacji kolejnego projektu edukacyjnego. Tym razem obiektem naszej aktywności badawczej stała się – maska.

Już w początkowej fazie trwania projektu – propozycji i skojarzeń ze słowem maska przedszkolaki podały bardzo wiele, jednym
z pierwszych była maska karnawałowa. Tak, więc nasz projekt rozszerzył się na wiele treści programowych od obszarów dotyczących higieny i dbałości o zdrowie, sfery społecznej ( znajomości zawodów) do bezpieczeństwa, czy poznawania zwyczajów kulturowych innych krajów.

Podczas aktywności badawczej dzieci tworzyły kącik masek, poznawały różne ich rodzaje i przeznaczenie. W ramach spotkań z ekspertami udaliśmy się do pobliskiego salonu kosmetycznego, gdzie Pani kosmetyczka opowiedziała nam zdrowotnym działaniu masek na różne części ciała. Po powrocie do przedszkola urządziliśmy sobie małe bajlandzkie Spa – przygotowując różne maseczki. Odwiedziliśmy również warsztat samochodowy – bo przecież każdy samochód ma maskę.  Panowie mechanicy dokładnie opowiedzieli nam, co takiego kryje się pod maską każdego samochodu. Nie zabrakło działań na terenie przedszkola, oraz prac plastycznych np. każdy przedszkolak wykonał swoją maskę z papieru.

To był bardzo interesujący projekt. Zapraszamy do naszej galerii.