Przedszkolne Jasełka i wspólna Wigilia 17.12.2014 Ożarów

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. 17 grudnia rozpoczęliśmy świętowanie. Tego dnia,  już po śniadaniu rozpoczął się koncert, podczas którego dzieci wysłuchały kolęd w wykonaniu Mamy Rysia i Henia i pani prowadzącej rytmikę. Kolędy grane na wiolonczeli i pianinie a także wspólny śpiew dzieci powoli wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Tego samego dnia w przedszkolu odbyło się bardzo uroczyste spotkanie świąteczne. Zaproszeni goście, rodzice i rodziny naszych przedszkolaków mogli podziwiać występy aktorskie swoich pociech. Jasełka, do których dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu zachwyciły całą zgromadzoną widownię. Dzieci pięknie recytowały swoje role, śpiewały kolędy, dzięki którym wszystkim udzielił się  radosny,  świąteczny nastrój. Piękna dekoracja, wykonana przez ciocię Małgosię i ciocię Paulinę dopełniła swoim urokiem występy małych aktorów.

Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne polskie potrawy wigilijne.

Podczas tego spotkania został też rozstzygnięty konkurs na "Oryginalny instrument muzyczny". Pięcioro dzici, wspólnie z rodzicami wykonało bardzo ciekwe, pomysłowe instrumenty muzyczne, które będą wykorzystywane na zajęciach rytmicznych i podczas zabaw ruchowych. Nagrodzone dzieci i rodzice otrzymali książki z płytami muzycznymi i dyplomy.