Przedszkolny Dzień Rodziny 28.05. 2013r. Ożarów

We wtorek 25 maja w naszym przedszkolu było wielkie rodzinne święto. Na święto rodziny zaprosiliśmy rodziców, rodzeństwo, przyszli również dziadkowie i inni członkowie rodzin. W pięknej, tęczowej scenerii dzieci wystawiły przedstawienie "Pomaluj mój świat", w którym wiatr - Hubert szukał kolorów a malarz - Kuba  namalował nimi piękny obraz. Dzieci przebrane w różnobarwne stroje mówiły wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły i zbierały wszystkie barwy na paletę malarza. Były również piękne wierszyki i piosenki dla Mamy i Taty.

Na ten dzień została przygotowana wystawa ekologiczna, która zawierała wszystkie działania dzieci w ramach realizacji Przedszkolnego Programu Ekologicznego "Żyj z przyrodą w zgodzie" a także działania w ramach ogólnopolskich programów "Kubusiowi przyjaciele natury", Sprzątanie Świata, Program Kasztonobranie, Konkurs fotograficzny "Kochamy zwierzeta" ogłoszony przez miesięcznik "Bliżej przedszkola", Program "Mamo, Tato wolę wodę", Program "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Wystawę będzie można oglądać jeszcze do połowy czerwca, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

W tym dniu odbyło sie także wręczenie nagród w konkursie na Drzewo Genealogiczne Rodziny. W konkursie udział wzięły trzy rodziny i wszystkie zostały wyróżnione i nagrodzone - rodzice otrzymali dyplomy i albumy na rodzinne zdjęcia a dzieci miski, które mogły zabrać do zabawy w domu.

Uroczystość uświetniły  występy klowna i pokaz baniek mydlanych. Dzieci z zaciekawieniem śledziły żonglowanie piłeczkami i talerzami, niektóre próbowały również swoich sił w tych zabawach. W pokazie baniek mydlanych wszyscy gonili banki duże i małe a chętne dzieci znalazły się w samych środku tych zaczarowanych baniek.

Przy muzyce i ładnie nakrytych stołach świętowaliśmy najważniejszy dzień w życiu rodzin naszych przedszkolaków.