Spotkanie w bibliotece 22.10.2014r. Ożarów

W środę 22 października dzieci z grupy Misie i Kangurki odwiedziły miejską bibliotekę. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po bibliotece, pokazała, w jaki sposób są przechowywane i oznakowane książki. Podczas bardzo ciekawej prezentacji opowiedziała dzieciom o procesie powstawania książek, od pomysłu autora do wydania książki i do momentu, kiedy książka znajdzie się w księgarni, w bilbiotece lub w domu. Każde dziecko mogło zdjąć z półki książeczkę, która mu się podobała i mogło ją obejrzeć. Pani bibliotekarka zwróciła również uwagę na to, że o książki należy dbać i trzeba je szanować. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji i bardzo zadowolone z nowo zdobytej wiedzy wróciły do przedszkola.