Spotkanie z aktorem 2.03.2015r. Ożarów

W poniedziałek 2 marca 2015r  naszych Przedszkolaków odwiedził znany aktor teatralny i filmowy Pan Andrzej Deskur. Pan Deskur na początku spotkania  uwrażliwiał dzieci na sztukę poprzez ekspresję słowną, mowę ciała  czytając wspaniałą książkę pt.: „Słoń, który wysiedział jajko”. Spotkanie z aktorem wywołało wiele emocji i przeżyć, zainspirowało do wspólnych zabaw, improwizacji treści wierszy, rozwiązywania zagadek dotyczących treści literatury dziecięcej. Aktor chętnie, z humorem i wielką cierpliwością opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz karierze aktorskiej. Zaprezentował kilka tajników sztuki teatralnej oraz pokazał dzieciom makietę teatru i opowiedział o każdym jej elemencie. Wyjaśnił dzieciom kim jest sufler, czym się zajmuje, co to są rekwizyty. Odpowiadał na każde zadane pytanie przez Przedszkolaków. Na koniec Pan Andrzej pokazał dzieciom kilka ćwiczeń na dykcję, które bardzo się spodobały. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec Pan Andrzej wpisał się do naszej Przedszkolnej kroniki i zrobił pamiątkowe zdjęcie z dziećmi z grupy „Kangurki”.