Spotkanie z Panem Listonoszem 21.10.2014r. Ożarów

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Poczty, Dzień Znaczka Pocztowego,  Dzień Poczty Polskiej i Dzień Łącznościowca. Z tej okazji w przedszkolu gościliśmy Pana Listonosza. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy listonosza, drodze listu od adresata do odbiorcy. Pan Listonosz pokazał dzieciom, jak wygląda torba listonosza, strój służbowy a chętne dzieci mogły przymierzyć kurtkę i czapkę a także sprawdzić, jak cięzka może być torba, w której znajdują się listy. Pan listonosz opowiedział także dzieciom co znajduje się na znaczku Poczty Polskiej i czego symbolem jest żółta trąbka. W prezencie dzieci otrzymały listy w kopertach i znaczek Poczty Polskiej. Kilku chłopców zadało pytania, na które Pan Listonosz bardzo ciekawie odpowiadał.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę o listonoszu i wręczyły Panu Listonoszowi Dyplom z podziękowaniem za spotkanie.