Sprzątanie świata 14.09.2012r. Ożarów

14 września 2012r w naszej przedszkolnej akcji "Sprzątanie świata" dzieci zbierały przygotowane przez nas i rozłozone na placu zabaw śmieci - plastikowe butelki, pocięte papiery, gazety, metalowe puszki (zabezpieczone tak, aby dzieci się nie pokaleczyły). Zbieranie śmieci połączone było z ich segregają do wyznaczonych i oznakowanych odpowiednio pojemników. Pojemniki - kartony - dzieci wcześniej same pokolorowały, dowiadując się przy tym, jakim kolorom przyporządkowane są różne rodzaje śmieci. Podczas zbierania śmieci dzieci bardzo chętnie pouczały się nawzajem, wskazywały odpowiednie pojemniki, a kiedy wszystkie śmieci juz znalazły się w kartonach, wspólnie bawiły się na wysprzątnym pięknie placu zabaw.

Przedszkolne sprzątanie świata to jeden z etapów programu autorskiego "Żyj z przyrodą w zgodzie", który jest realizowany w nszym przedszkolu w bieżacym roku szkolnym.