Sprzątanie świata 17.09.2014r Ożarów

W ramach realizacji Rocznego Planu Pracy Przedszkola i Programu Autorskiego "Bliżej przyrody"  przedszkolaki sprzątały dzisiaj nasz mały świat wokół przedszkola. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, dowiedziały się, co będą robiły na placu zabaw. Tak przygotowane wzięły grabki, worki na śmieci,rękawiczki i wyszły pełne zapału do pracy na plac zabaw. Dzielnie grabiły liście, zbierały papierki a wszystkie zebrane śmieci wkladały do pojemników przeznaczonych do segregacji śmieci. W taki sposób rozpoczęły naukę o przyrodzie, o konieczności dbania o nią i całe środowisko naturalne wokół nas.