Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11.2012r. Ożarów

25 listopada cały świat, nie tylko dziecięcy:)) obchodzi Dzień Pluszowego Misia.

Historię pluszowego Misia rozpoczął Prezydent Roosevelt, który postrzelił w trakcie polowania małego niedźwiadka. Kiedy zobaczył przerażone zwierzątko postanowił puścić je wolno, rezygnując ze swego trofeum.

Historia o uwolnieniu niedźwiedzia zainspirowała znanego twórcę komiksów Clifforda Berrymana do stworzenia serii rysunków pt. "Drawing the Line in Mississippi". Rysunki ukazały się w gazetach i te z kolei zachęciły Morris Michtom’ a, właściciela sklepu ze słodyczami do zaprojektowania wzoru zabawki pluszowej podobnej do misia z komiksu. W ten sposób na wystawie sklepu szybko znalazł się miś pluszowy z odręcznie podpisaną karteczką “Miś Teddy’ego.”

Misiowe szaleństwo rozpoczyna się w roku 1906. Ze swymi misiami nie rozstają się ani Panie z towarzystwa ani dzieci. Miś stał się maskotką Roosvelta, i kto wie czy nie dzięki niej, Roosvelt odniósł zwycięstwo w kampanii wyborczej. Seymour Eaton był autorem pierwszej serii książeczek dla dzieci o przygodach małego misia Roosvelta. Powstają też piosenki o misiach. Pojawiają się coraz liczniejsi producenci sympatycznych pluszaków. Między innymi firma Gund Manufacturing Corporation (1906), która produkuje pluszowe misie do dziś.

Tyle historia.

My też obchodzimy Światowy Dzień Puszowego Misia i z tej okazji w przedszkolu bawiliśmy się z misiami, ciocie opowiadały dzieciom o historii pluszowego Misia , bawiliśmy się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno spi", "Jadą, jadą Misie" a na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które można podziwiać na tablicach w przedszkolnej szatni i w naszej przedszkolnej galerii. To był bardzo ciekawy dzień i przyniósł napewno dzieciom dużo radości.