Teatrzyk "Niedźwiedź strażnik lasu" 15.05.2015r. Ożarów

"Niedźwiedź, strażnik lasu" to spotkanie teatralne, które odbyło sie w naszym przedszkolu w piątek, 15 maja. Aktorzy w bardzo prosty i zrozumiały dla dzieci sposób przekazali dzieciom wiedzę o tym, jak nalezy zachować się w lesie w czasie spacerów, wycieczek i zabaw. Tytułowy niedźwiedź przestrzegał dzieci przed paleniem w lesie ognisk, śmieceniem , schodzeniem z oznaczonych szlaków turystycznych. Pokazał, w jaki sposób oznaczone są te szlaki i jak ważne jest przestrzeganie poruszania się po oznaczonych ścieżkach. Dzieci zdobyły bardzo ważną wiedzę na temat ochrony roślinności leśnej a także poznały zagrożenia wynikające z lekceważenia zasad zachowania się w lesie. Ten bardzo pouczający teatrzyk na długo zostanie w pamięci dzieci, któe razem z aktorami bawiły sie i uczyły.