Teatrzyk lalkowy "Wielkie sprawy małej żaby" 5.04.2016 Białołęka

We wtorek, 5 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru "Bajka", którzy zagrali dla dzieci sztukę w formie teatrzyku lalkowego "Wielkie sprawy małej żaby". Główna bohaterka spektaklu wprowadziła dzieci w świat ekologii. Poprzez przedstawienie kształtowała właściwy stosunek do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu. Akcja rozgrywała się na leśnej polanie oraz nad rzeką. W bajce oprócz głównej bohaterki Żaby wystąpili też: Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Antoni i Smok Wincenty, Agatka, Kur i Lekkoduch. Po obejrzeniu przedstawienia, dzieci odpowiadały na pytania aktorów i uczestniczyły w zabawach i quizach ekologicznych.