Tydzień francuski 19-23.10.2015 Białołęka

W minionym tygodniu grupa Smerfów, Gumisiów i Muminków w ramach projektu edukacyjnego „Podróże małe i duże” miała okazje poznać Francję. Nasi podopieczni dowiedzieli się m.in. gdzie leży Francja, jak wygląda flaga tego kraju. Ponadto dzieci zaznajomiły się z architekturą Francji, poznały charakterystyczne budowle. Dowiedziały się, czym jest „Tour de France”, poznały kilka zwrotów w w j. francuskim oraz nauczyły się śpiewać piosenkę „Panie Janie”. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych. Dzieci piekły pachnące rogaliki z ciasta francuskiego, zaznajomiły się z nazwami serów i charakterystycznych potraw kuchni francuskiej. Dla wszystkich była to fascynująca przygoda.