PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Tydzień hobbysty - uczymy się grać w szachy i gry planszowe 24-28.03.2014 Białołęka

Przed nami kolejny etap cyklu zajęć „ tygodnie hobbysty”. Po wspólnym poznawaniu tajników orgiami, oraz kuchcikowie tym razem będziemy uczyć się gry w szachy oraz inne gry planszowe. Pewien słynny szachista Paul Morphy powiedział „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Nie od dziś wiemy, że nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka; kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Podobnie gry planszowe uczą kontrolować swoje emocje, dystansować się wobec porażek. To znakomite doświadczenie, kiedy trzeba zmierzyć się z przegraną i przyznać, że przeciwnik był lepszy, ponadto usprawniają myślenie strategiczne, rozwijają spostrzegawczość, koncentrację uwagi, pamięć, wyobraźnię, wyrabiają orientację i refleks - właściwości niezbędne w procesie uczenia się. Umożliwiają poznawanie otaczającej rzeczywistości poprzez zabawę: kształty, kolory, wielkości, elementy środowiska przyrodniczego i społecznego.

Celem naszych działań będzie „odczarowanie” gier planszowych i innych, które w porównaniu z grami komputerowymi dla wielu przedszkolaków wydają się nudne. W ciągu tygodnia na pewno powstanie nie jedna oryginalna gra stworzona przez naszych bajlandzkich przedszkolaków.