Kontakt masz pytania? 600 373 166 info@przedszkole-bajlandia.pl

     PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Tydzień włoski – wycieczka do włoskiej restauracji „Fratelli” 24.01.2014 Białołęka

 W piątek 24 stycznia nasze Przedszkolaki udały się na wycieczkę do włoskiej restauracji „Fratelli”. Mimo mroźnej pogody humory i apetyty dopisywały. Wszyscy nie mogli się doczekać, aby spróbować prawdziwej, włoskiej pizzy.Po przyjściu na miejsce bardzo miło powitał nas Pan Właściciel i razem z Panem Kucharzem oprowadził nas po kuchni. Naszą uwagę przykuł zmywak, w którym była tajemnicza szafka. Wkładało się w nią c zyste naczynia, które później pojawiały się w miejscu wydawania posiłków. Po obejrzeniu zaplecza restauracji wspólnie z Panem Kucharzem zrobiliśmy własną pizzę. Dzieci same dobierały składniki i posypywały nimi ciasto. 
    Czekając na naszą pyszną pizzę bawiliśmy się w kąciku dla dzieci, którego centralnym punktem jest wielkie akwarium z pięknymi rybami. Gdy już pizza była gotowa wszyscy zasiedliśmy do stołów, aby ją skonsumować. Przedszkolakom trzęsły się uszy, któż, bowiem nie lubi pizzy Po obiedzie czekała nas miła niespodzianka. Pan Kucharz przygotował dla nas włoski deser Panna Cotta z sosem malinowym. Dzieciakom i Ciociom bardzo smakował.

Po takiej wykwintnej uczcie wręczyliśmy pracownikom restauracji upominki – wykonane przez nas w Przedszkolu pizze. Nie były jadalne, ale wyglądały smakowicie