Uczymy sie w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 6.11.2015r. Ożarów

Dzisiaj przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas pobytu w Centrum mogliśmy zobaczyć wiele ciekawostek ze świata nauki. Dzieci robiły doświadczenia z wodą, obserwowały, w jaki sposób plastikowe kulki mogą przemieszczać się dzięki ruchom wody, same napędzały koło, które poruszało znajdujące tam wodne urządzenia. Bardzo ciekawe doświadczenia dzieci zdobyły w teatrzyku cieni, gdzie poruszały postaciami i same tworzyły krótkie scenki teatralne. W innym miejscu mogliśmy posłuchać głosów ptaków i połączyć je z konkretnymi ptakami. Zabawa w naukowców dała dzieciom wiele radości i możliwości poznania różnych sytuacji doświadczania świata. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy na pyszny przedszkolny obiad:))