Wakacje w Bajlandii 1-30.07.2012 Ożarów

Witajcie letnie miesiące, żegnajcie zimne poranki, bo dziś wkraczają przedszkolaki w błogi czas relaksu. Zaczyna się czas zabawy w przedszkolnym ogrodzie przy słońcu i ciepłej pogodzie. Odkrywać będziemy drzemiące się w Nas talenty i kształcić je przez nasze przedszkolne zabawy przy wierszach i piosenkach. Wakacje rozpoczniemy od Futbolowego szaleństwa, które towarzyszy nam od czerwca. W naszym ogrodzie zaczną się rozgrywki między grupami w piłkę nożną. W piaskownicy powstaną zamki z wysoką wieżą i fosą, a także wykonamy piaskowy tort z polewą z trawy, bezy w kształcie szyszek i patyczkowe świeczki. Kolejne dni zaczniemy od rajdów samochodowych oraz zabaw sportowych. Dla dzieci lubiących tajemnice znajdziemy mapę skarbów z ciekawymi zagadkami oraz nagrodami. A kiedy będzie ponuro i deszczowo porozmawiamy o wakacyjnych podróżach, przyjrzymy się bliżej środkom transportu na ziemi, wodzie i niebie. Na koniec naszych lipcowych dni wyruszymy w długi rejs przy piosence „Wypływamy statkiem w morze”. Wykonamy łódź z żaglem, którą dopłyniemy do tajemniczej wyspy. Będziemy obserwować zwierzęta żyjące w dżungli oraz dowiemy się co nieco o ich zwyczajach. Kiedy powrócimy do naszych przedszkolnych murów wykonamy maski poznanych zwierząt podczas naszej wyprawy. To będzie udany pierwszy wakacyjny miesiąc! A jaki będzie drugi? Przekonacie się sami!:)