Wakacje w Bajlandii Białołęka

Przed nami wakacje… Czas zabawy, beztroski, fantastycznych przeżyć. W Bajlandii zajęcia trwają przez całe wakacje, na dzieci czeka wiele niespodzianek. Każdy kolejny tydzień poświęcony będzie innej tematyce. Jak zwykle nie zabraknie zabaw tematycznych, tworzenia prac plastycznych, wspólnych śpiewów, tańców, gier. Jeśli pogoda dopisze większość czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu, bawiąc się i ładując akumulatorki na przyszły rok przedszkolny. Lipcowe tematy to: „Stwory, smoki, potwory ” – poznamy znane bajkowe smoki i stwory, dowiemy się jak wyglądały, gdzie żyły, kogo straszyły? Wysłuchamy smoczych utworów literatury dziecięcej, obejrzymy bajki z potworami i stworami, stworzymy smocze i potworne prace plastyczne a także dowiemy się - czego boją się przedszkolaki? „W cyrku” – poznamy artystów cyrkowych, spróbujemy wykonać sztuczki cyrkowe – żonglowanie piłeczkami, skoki na trampolinie, chodzenie po linie, odpowiemy na pytanie – czy zwierzęta w cyrku są szczęśliwe? „Salon fryzjersko – kosmetyczny” – dowiemy się czym zajmują się pracownicy takiego salonu, jakie owoce i warzywa można wykorzystać w kosmetyce. Stworzymy Bajlandzkie SPA: maseczki, fryzury, manicure, masażyki, muzyka relaksacyjna, to jest to, co dziewczyny lubią najbardziej „Dżungla”- to będzie dziki tydzień – poznamy króla zwierząt i jego „poddanych” obejrzymy bajkę „ Dżungla”, zrobimy zwierzakowe maski, rozwiążemy rebusy i zagadki, posłuchamy odgłosów dżungli. Czeka nas miesiąc pełen niezapomnianych, wakacyjnych wrażeń! Pozdrawiamy - Bajlandzkie Nauczycielki.