PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

WAKACYJNY SIERPIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU Białołęka

Przed nami kolejny miesiąc wakacyjnych zabaw. Przeniesiemy się do Kryształowego Królestwa, gdzie mieszkają kolorowe kucyki Pony. Każdy kucyk zajmuje się czym innym. Ten fakt pozwala nam przyjrzeć się różnym zawodom. Razem z Twilight Sparkle poznamy pracę bibliotekarza oraz przeniesiemy się do krainy bajek i baśni. Przypomnimy sobie także zasady korzystania z książek. Fluttershy opiekuje się zwierzętami. W związku z tym poznamy zawód weterynarza oraz różne zwierzęta domowe.Wraz z Rarity pobawimy się w projektantów mody. Dowiemy się czym zajmuje się krawcowa i jakich przyrządów używa w swojej pracy. Będzie to okazja do przebieranek i prezentacji ubiorów na wybiegu dla modelek i modeli. Applejack i Pinkie Pie zaproszą nas do kuchni gdzie przyrządzimy smakołyk z jabłek. Następnie czekać na nas będą wesołe zabawy przy muzyce. Ponadto pobawimy się w małych meteorologów i będziemy badać różne zjawiska pogodowe. Razem z kucykiem Rainbow Dush dowiemy się jak powstaje mgła, grad oraz  jakie kolory ma tęcza. Nasz mały kucyk jest również sportowcem, który dobrze wie, że ruch to zdrowie. Dlatego urządzimy w przedszkolu tęczowe zawody sportowe, gdzie każdy będzie mógł zaprezentować swoją szybkość, gibkość i siłę. Cheerilee jest nauczycielką, która zapozna nas ze swoim zawodem. Ten dzień będzie bardzo zwariowany ponieważ ciocie i dzieci zamienią się rolami.Wraz z Nurse Redheart pobawimy się w lekarzy. Dowiemy się co robić, aby być zdrowym i jakiej specjalizacji lekarzy możemy spotkać w szpitalu.  Kucyki Pony mają bardzo bujne fryzury. W związku z tym my również zadbamy o swoje włosy. Nasze przedszkole zamieni się salon fryzjerski gdzie będzie można na swojej głowie wyczarować szalone różki lub romantyczne warkocze. Na koniec wszystkie kucyki spotkają się na balu u Księżniczki Cadence i wspólnie zatańczą poloneza.

W kolejnych tygodniach sierpnia zamienimy się w rzeźbiarzy. Poznamy różne techniki rzeźbienia. Dowiemy się także jak powstaje glina, z której później ulepimy różne arcydzieła. Wykonamy sami masę solną oraz papierową dzięki którym również będziemy ćwiczyć motorykę rąk.W związku z rokiem Tuwima dwa ostatnie tygodnie sierpnia spędzimy czytając jego wiersze. Przejedziemy się lokomotywą, przelecimy aeroplanem, poszukamy okularów razem z Panem Hilarym i pomożemy wyrywać rzepkę wraz z dziadkiem i całą jego rodziną. Posłuchamy także co nadają w ptasim radiu oraz dowiemy się co słychać u Zosi Samosi. Czeka nas mnóstwo wesołych zabaw ruchowych, tanecznych oraz językowych. Nie zabraknie również ciekawych prac plastycznych. Uśmiech z naszych twarzy nie będzie znikał. Zapowiada się świetna zabawa!