Warsztaty ceramiczne 4.04.2014 Ożarów

W piątek, 4 kwietnia w grupie Misie i Tygryski odbyły sie warsztaty ceramiczne. Dzieci poznały zasady lepienia z gliny, jej właściwości i sposoby wypalania w piecu ulepionych przedmiotów. Zgodnie ze wskazówkami osoby prowadzącej ulepiły z gliny żabki, uformowały brzuszki, przykleiły oczy, za pomocą patyków zrobiły buzię. Kolejnym etapem było pomalowanie żabek: zielone brzuszki, białe oczy i czerwona buzia. Gotowe, wypalone w piecu i lśniące żabki wrócą do przedszkola za dwa tygodnie i dzieci będa mogły podziwiać i zabrać do domu swoje ceramiczne dzieła. Warsztaty dały dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń.